تبلیغات
شاهوار بلاگ

شاهوار بلاگ
زگهواره تا گور دانش بجوی 
قالب وبلاگ
نویسندگان
به هنگام حمله به روسیه توسط ناپلئون بناپارت دسته ای از سربازان وی، درگیر جنگ شدیدی در یکی از شهر های کوچک آن سرزمین زمستان های بی پایان بودند که ناپلئون به طور تصادفی از سربازان خود جدا افتاد.
گروهی از سربازان روس، ناپلئون را شناسایی و تعقیب کردند. 
ناپلئون به مغازه ی پوست فروشی در انتهای کوچه ای پناه برد. او وارد مغازه شد و التماس کنان فریاد زد خواهش میکنم نجاتم دهید. کجا پنهان شوم؟
پوست فروش ناپلئون را زیر انبوهی از پوست ها پنهان کرد. سربازان از راه رسیدند و فریاد زدند او کجاست؟ ما دیدیم که وارد این مغازه شد. قزاق ها تمام مغازه را گشتند ولی او را پیدا نکردند و رفتند مدتی بعد ناپلئون از زیر پوست ها بیرون آمد و درست در همان لحظه سربازان او از راه رسیدند.
پوست فروش از وی پرسید قربان ببخشید میخواهم بدانم زیر آن پوست ها چه احساسی داشتید؟
ناپلئون فریاد کشید با چه جراتی از من یعنی امپراطور فرانسه چنین سوالی میپرسی؟ سربازان این مرد گستاخ را بیرون ببرید و اعدامش کنید. خود من شخصا فرمان آتش را صادر میکنم.
سربازان پوست فروش بخت برگشته را با چشمان بسته کنار دیوار قرار دادند. مرد بیچاره چیزی نمیدید ولی صدای صف آرایی سربازان و تفنگ های آنان که برای شلیک آماده میشدند را میشنید. سپس صدای ناپلئون را شنید که با خونسردی گفت: آماده ….. هدف …..
با اطمینان از این که لحظاتی دیگر زنده نخواهد بود احساس مرگ سراسر وجودش را گرفت، سکوتی طولانی و سپس صدای قدم هایی که به سویش روانه میشد… ناگهان چشم بند او باز شد در مقابل خود ناپلئون را دید که به او مینگریست....
سپس ناپلئون به آرامی گفت:
حالا فهمیدی که چه احساسی داشتم؟
منبع: mataleb-jaleb.blogsky.com

[ چهارشنبه 11 شهریور 1394 ] [ 10:03 ق.ظ ] [ محمد صالح ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

با سلام به شما دوستان عزیزم وعرض خسته نباشید و ممنون که وبلاگ من را انتخاب کردید هدف من از ساخت این وبلاگ بیشتر شدن اطلاعات علمی شما در زمینه علم و فرهنگ است وامیدوارم از این وبلاگ خوشتان بیاید درباره ی معنی شاهوار هم باید بگویم که شاهوار دز زبان فارسی به معنای هر چیز خوب و نفیس و اعلا که لایق پادشاهان باشد از جواهر و اسباب خانه و مانند آنها و امیدوارم که این مطالب لایق شما عزیزان نیز باشد فقط در پایان دوستانی که سر میزند لطفا نظر خود را در باره ی وبلاگ من بنویسند من حتما جواب را مینویسم
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


دریافت کد این آهنگ
کد آهنگدر این وبلاگ
در كل اینترنتدریافت کد این آهنگ
کد آهنگ
;