تبلیغات
شاهوار بلاگ

شاهوار بلاگ
زگهواره تا گور دانش بجوی 
قالب وبلاگ
نویسندگان

قرآن کتاب انسان ساز بوده و رسالت اصلی او تربیت الهی انسان­ها و رشد آنان است، بر این اساس قرآن یک کتاب علمی نیست که به حل و تبیین مشکلات علمی (به معنای خاص آن که علوم تجربی هستند) بپردازد ولی در عین حال قرآن که سخن خداوند است و از هیچ جهتی باطل به او راه نمی یابد، به صورت ضمنی بعضی از گزاره های علمی را تبیین کرده است که امروزه بیانگر یکی از وجوه اعجاز قرآن کریم است و کاملاً علوم روز با آن مطابق هستند.

اکنون تنها چند نمونه از این گزاره های علمی را بیان می کنیم و برای پاسخ کامل­تر به کتب مفصل ارجاع می دهیم:

1- سوره لقمان آیه 10 و سوره رعد آیه 2 اشاره به «جاذبه عمومی بین اجرام آسمانی» دارد.

2- سوره "یس" آیه 38 اشاره به حرکت خورشید و داشتن مستقر و محل معین دارد و امروزه حرکت خورشید به سوی یک محل کاملاً مشخص به نام آپکس [1] خورشیدی نزد ثابت "نسر واقع" [2] (آلفا lira ) که در حدود 19 کیلومتر در ثانیه حرکت به آن سو دارد، امری اثبات شده است.

3- سوره فاطر آیه 9 و روم آیه 48 و اعراف  آیه57 اشاره به «ابرها و رابطه آنها با باد» شده است که دریافت­های جدید علمی با آن مطابق است و در سوره رعد آیه 12 و اعراف آیه57 از «ابرهای زایا و آبستن» سخن به بیان آمده است که امروزه نیز این امر ثابت شده که بعضی از ابرها بارور نیستند و به علت نداشتن هسته انجماد باران زا نمی­باشند. این گونه از ابرها را سترون می­نامند. بشر توانسته است با ریختن مواد مختلفی بر روی ابرهای سترون که نقش هسته انجماد و یا ایجاد هسته انجماد را ایفا می­کنند، این ابر­ها را بارور نماید و از آن باران بگیرد.

4- سوره نور آیه 43 تناسب منطقی بین تکوین ابرهای گرانبار از باران و تگرک و تولید صاعقه را بیان می کند.

5- سوره انبیاء آیه 30 خلقت هر چیز زنده و سوره نور آیه 45 خلقت همه جنبندگان را از آب می داند که کلمه «ماء» را بکار برده است، اینکه منشأ حیات آب بوده است، از مسلمات علوم امروزی است و این درحالی است که در عصر نزول قرآن اساطیری در مورد منشأ حیات معروف بوده اند که قرآن به هیچ کدام از آنها اشاره نمی فرماید.

6- در سوره طه آیه 53 اشاره به «تولید مثل با لقاح نباتات» دارد و مسئله «زوجیت گیاهان» را در سوره رعد آیه 35 (و سوره یس آیه 36) هم اشاره کرده است.

7- قرآن کریم «منشأ حیوانات» را نطفه نر و ماده می شناساند و در آیات 45 ـ 44 سوره نجم آن را تذکر می دهد .

8- در آیات 68 و 69 سوره نحل راجع به« زنبور عسل» نکات زیبا و بدیعی را بیان می کند و به فرمانِ راه سپردن، بر طرق پروردگار اشاره شده است و اکنون ما در یافته­ایم که زنبورهای عسل با سازمان عصبی خارق العاده شان که مبنای رفتار آنهاست و با نوعی حرکت خاص که رقص زنبور نامیده شده، وسیله ارتباط با هم را فراهم آورده و به همنوعان خود امتداد و فاصله گلها را گزارش می دهند. [3]


[ پنجشنبه 3 دی 1394 ] [ 07:48 ب.ظ ] [ محمد صالح ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

با سلام به شما دوستان عزیزم وعرض خسته نباشید و ممنون که وبلاگ من را انتخاب کردید هدف من از ساخت این وبلاگ بیشتر شدن اطلاعات علمی شما در زمینه علم و فرهنگ است وامیدوارم از این وبلاگ خوشتان بیاید درباره ی معنی شاهوار هم باید بگویم که شاهوار دز زبان فارسی به معنای هر چیز خوب و نفیس و اعلا که لایق پادشاهان باشد از جواهر و اسباب خانه و مانند آنها و امیدوارم که این مطالب لایق شما عزیزان نیز باشد فقط در پایان دوستانی که سر میزند لطفا نظر خود را در باره ی وبلاگ من بنویسند من حتما جواب را مینویسم
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


دریافت کد این آهنگ
کد آهنگدر این وبلاگ
در كل اینترنتدریافت کد این آهنگ
کد آهنگ
;